Wel of niet gaan: Myanmar?

De meningen zijn verdeeld wanneer ik aankondig naar Myanmar (Birma) te willen reizen. Niet doen: overheid is schuldig aan schending mensenrechten, je wilt deze overheid niet het gevoel geven ze te steunen in hun beleid. Wel doen: het land is veranderende, Aun San si Kyi mag officieel deelnemen aan de verkiezingen, schitterend land, mooie natuur en de bevolking verwolkomt je met open armen, vooral wanneer je je geld locaal uitgeeft.

Ik ben nieuwsgierig naar ervaringen, verhalen van of over vakantiegangers naar Myanmar (Birma). Het helpt mij in het nemen van een beslissing en het adviseren van anderen.

31-01-2012 Marieke (_)
  • Hartelijk dank voor deze reacties. Ik ben een branchegenoot en stelde deze vraag voor mezelf. Ik zit nog in de oriënterende fase, heb ik meer vragen, dan neem ik contact op.

    02-02-2012 Marieke (-)
  • Ter aanvulling: ik sluit me volledig aan bij Mirjam (VNC). Wegblijven schaadt het regime, maar ook de lokale bevolking. En die kunnen die last minder goed dragen dan het regime, dat in China dikke vrienden heeft.

    Landen waar je ook gerust weg zou kunnen blijven zijn China (vraag maar aan de Tibetanen en Uygurs) en Turkije (vraag maar aan de Koerden, christenen en journalisten in dat land). En zo kun je er nog wel een paar opnoemen...

    01-02-2012 Kees Beukelman (Globe Reisburo)
  • Na mijn eerste bezoek aan Myanmar/Birma in 1992 heb ik altijd geweten een keer terug te gaan. Al was het maar omdat je destijds een visum kreeg voor maar 15 dagen! Je merkt aan de mensen waarmee je praat (en die voor ZO Aziatische begrippen erg open zijn, behalve over politiek) dat ze het fantastisch vinden dat jet het land bezoekt.

    Ondanks het harde leven dat velen er leiden (hoewel ik bij mijn 2e bezoek in 2006 constateerde dat het wel langzaam vooruit gaat) zijn ze erg trots op Myanmar. En terecht, wat mij betreft nog altijd één van de best bewaarde geheimen van Azië.

    Het klopt trouwens dat de naam 'Myanmar' door het militaire bewind aan het land gegeven werd (ergens eind jaren 80 meen ik).

    Ze hadden er een reden voor: de naam 'Birma' verwijst in de ogen van veel mensen teveel naar de grootste (en overheersende) bevolkingsgroep, de Birmanen. Het land is een etnische lappendeken met meer dan 60 van elkaar te onderscheiden bevolkingsgroepen, die onderling nogal wat strijd hebben gevoerd de afgelopen decennia. M.n. de Karen hebben zich altijd danig geroerd.

    Het is de vraag of met de vrijlating van Aung San Suu Kyi de vrede weerkeert; zij is Birmaans en haar vader (een volksheld voor velen) was de man die het land verenigde na de onafhankelijkheid van de Britten. Niet elke Birmees (is dus iets anders dan Birmaan) ziet haar zitten...

    01-02-2012 Kees Beukelman (Globe Reisburo)
  • Beste Marieke,

     

    Ik kan mij helemaal vinden in wat Mirjam zegt en schrijft. Ook Kuoni biedt nu voor het eerst reizen aan naar Birma. Waarbij er goed is gekeken naar de pro's en contra's.

     

    Persoonlijk heb ik vroeger, alvorens ik bij Kuoni kwam, veel reizen verkocht naar deze prachtige bestemming met de meeste bijzondere tempels en pagodes, met een zeldzaam vriendelijke bevolking. In mijn ogen een must see bestemming voor de gevorderde Azië ganger.

     

    Wat schrijft Kuoni hierover op onze website:

    Reizen naar Myanmar is niet onomstreden. De militaire junta heeft het land in een ijzeren greep en onthoudt de bevolking essentiële rechten als vrijheid van meningsuiting en het recht op vergadering. Sommige mensenrechtenorganisaties zijn van mening dat reizen naar Myanmar neerkomt op het ondersteunen van het regime. Zie voor deze argumentatie bijvoorbeeld de website van het Burma Centrum Nederland (www.burmacentrum.nl). Aan de andere kant stellen pro-democratie-leiders als Ma Thanegi, alsmede een groeiend aantal mensen in Myanmar, dat toerisme een goede manier is om ook de lokale bevolking van geld te voorzien. Bijkomend wordt er gesteld dat de aanwezigheid van buitenlanders de overheid er van kan weerhouden om al te opzichtig en extreem te werk te gaan met de permanente onderdrukking van het volk.

    Onze mening is dat reizen naar Myanmar een positief effect voor de bevolking kan hebben, dat een geïsoleerde ontwikkeling zonder kennisname van ideeën van buitenaf meer bijdraagt tot het in stand houden van de onderdrukkende overheid. Wij denken dat toerisme kan bijdragen tot een positieve ontwikkeling in het land en tot een verhoging van de levensstandaard, mits wij zorgvuldig opereren. Daarom werken wij alleen samen met particuliere lokale organisaties en niet met staatsbedrijven, maken wij geen gebruik van staatshotels en ondersteunt ons bedrijf financieel de opleiding ‘Hotel & Gastronomie’ aan de School voor Beroepsopleidingen in Yangon om zo jonge Birmezen een kans op een betere toekomst te geven. Al zal je nooit 100% kunnen garanderen dat er niet wat in de staatskas verdwijnt.

     

    Ook Kuoni biedt een aantal prachtige reizen aan naar en door dit betoverend stukje aarde. Dus ook wij zeggen: Boeken, Gaan en Genieten!

     

    Hartelijke groet

    Patrick

    01-02-2012 Patrick Goorhuis (Kuoni)
  • Hoi Marieke,

    VNC Asia Travel is altijd reizen naar Birma blijven verkopen. Daar zijn veel redenen voor. Er zijn in deze wereld veel landen waar de politiek niet correct is en waar de mensenrechten geschonden worden. Een reden waarom er zoveel focus op de situate in Birma heeft gelegen is dat er amper economische belangen liggen. Over China hoor je niemand; daar zijn de economische belangen veel te groot. Daarnaast zijn wij als reisorganistatie van mening dat je een land en haar bevolking niet steunt door het land te boycotten. De lokale bevolking heeft minder omzet als er geen toeristen komen. Bovendien blijven de Birmezen verstoken van informatie over wat er in hun land gebeurd. De juiste informatie krijgen zij vaak alleen via het buitenland. Wij organiseren op verantwoorde wijze reizen naar Birma; doen alles zo lokaal mogelijk. En nee, je kunt helaas nooit 100% voorkomen dat er ook wat geld in de staatskas verdwijnt. Niet naar Birma reizen? Ben dan consequent en reis ook niet naar alle andere "foute" landen. Myanmar is overigens de naam die de militaire regering aan het land heeft gegeven. Deze naam nemen wij liever niet in de mond. Kijk maar eens op www.vnc.nl naar de schitterende tours die we aanbieden, zeker verkopen!

    Groetjes, Mirjam

    31-01-2012 Mirjam Gelinck (VNC Asia Travel)
Geef een antwoord
Heb je ook een vraag?
 
 

Stelt jouw klant een ingewikkelde vraag?

Vul de vraag hier in... Je collega's in de

reisbranche hebben er vast een antwoord op!